PODZIEL SIĘ

Co powiecie na hybrydę, która ma zasięg 824 kilometrów i pali 1,9 litra benzyny na 100 km?

Najnowszy Mitsubishi Outlander PHEV już trafił do polskich salonów. Jak zapewnia producent, to pierwszy na świecie hybrydowy SUV z generatorem prądu i stałym, elektrycznym napędem 4WD. Auto napędzane jest przez 2 silniki elektryczne o mocy 82 KM oraz 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 121 KM. Dodatkowo kierowca może wybierać spośród trzech trybów jazdy: elektrycznym, szeregowym hybrydowym oraz równoległym hybrydowym. Są one elektronicznie sterowane i automatycznie wybierane, tak by samochód przejeżdżał jak największy dystans w trybie elektrycznym.

Konstrukcja Outlandera PHEV umożliwia ładowanie akumulatora na wiele sposobów: w czasie jazdy, przy pomocy generatora prądu, podczas hamowania oraz ze zwykłego gniazdka elektrycznego i z terminala szybkiego ładowania. Nad bezpieczeństwem czuwa z kolei system napędu na 4 koła Super All Wheel Control.

Mitsubishi Outlander PHEV jest w Polsce oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Intense Plus, Instyle Navi i Instyle Navi Plus. Najtańsza kosztuje 176 990 zł a kolejne odpowiednio 190 990 zł i 198 990 zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRolls-Royce Phantom Drophead Coupe w limitowanej wersji
Następny artykułBrabus 850 6.0 Biturbo – prosto z piekła
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.