PODZIEL SIĘ

Niemiecki producent zastanawia się nad stworzeniem BMW Z2. Ma mieć wspólną platformę z Mini (na zdjęciu powyżej model Z4).

Wraz z poszerzeniem gamy modelowej w BMW, koncern oprócz dobrze znanych tylnonapędowych aut, zaczyna oferować także coś znacznie spokojniejszego. Mowa o serii 2 w wersji Active-Tourer, które wyposażone jest właśnie w napęd na przednią oś. Nie inaczej ma być również w przypadku Z2 – małego roadstera.

Jak podaje serwis Car&Driver, BMW Z2 ma być niewielkim autkiem, które będzie ważyć 1134 kg. Mimo że dzielić będzie platformę z Mini, jego wygląd ma nie nawiązywać do stylu retro. BMW planuje bowiem uderzyć w nową grupę klientów, dla których liczy się nowoczesny design.

Pod maską znajdzie się z kolei silnik 3 lub 4 cylindrowy o mocy od 230 KM. Dla fanów szybszej jazdy dostępny też będzie model z oznaczeniem M. W takiej wersji kierowca dostanie już 300 KM oraz napęd na cztery koła.

Według dziennikarzy C&D, autko zostanie zaprezentowane na przełomie 2016/2017 roku. Ceny mają się kształtować od 22 tysięcy euro za wersję podstawową, do około 36 tysięcy euro za M.