PODZIEL SIĘ

Z pewnością żaden fan motoryzacji nie chciałby, aby legendarny Gullwing skończył w taki sposób.

W sobotę miało miejsce Mille Miglia, czyli wyścig-parada organizowana dla właścicieli historycznych samochodów sportowych wyprodukowanych przed 1957 rokiem. Wyścigi odbywają się drogami Lombardii i Toskanii na trasie Brescia-Rzym-Brescia. Podczas wspomnianej imprezy, doszło jednak do wypadku w którym uczestniczył legendarny Mercedes 300SL Gullwing. Ten zderzył się z nadjeżdżającym znad przeciwka BMW Serii 1.

Na szczęście w wyniku wypadku, nikt nie zginął. Dwaj bracia (założyciele wypożyczalni aut Sixt), którzy prowadzili Mercedesa odnieśli jedynie lekkie obrażenia. Patrząc z kolei na zdjęcia Gullwinga, mało jest prawdopodobne, aby warte ponad 800 tysięcy euro auto, wróciło do stanu sprzed wypadku.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/05/mercedes-gullwing-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/05/mercedes-gullwing-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Wypadek podczas Mille Miglia” align=”center” prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Volkswagen Phaeton znacznie tańszy?
Następny artykułKultowe 911 jako hybryda? Tak wynika z koncepcyjnego rysunku
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.