PODZIEL SIĘ

Mimo że luksusowa limuzyna od Volkswagena nie była sukcesem sprzedażowym, koncern rozważa kolejną wersję.

Volkswagen cały czas jest zainteresowany produkcją i rozwijaniem marki Phaeton, przynajmniej jeśli chodzi o rynek amerykański. W USA takie auto można było kupić już za 100 tysięcy dolarów. Teraz Volkswagen rozważa zejście z ceny nawet o połowę, czyli do pułapu takich aut jak bogate wersje Chryslera 300 i Forda Taurusa.

Chcemy powalczyć o klientów z tego segmentu – potwierdza odpowiedzialny za produkcję aut w USA Kevin Joostema w rozmowie z serwisem Edmunds. To oznacza, że zamiast 100 tysięcy dolarów, nowy Phaeton może kosztować od 35 tysięcy do około 50 tysięcy dolarów. Trzeba przyznać, że to dość odważny ruch ze strony Volkswagena.

O ile Phaetona można jeszcze kupić na Starym Kontynencie, tak w USA ten model się nie przyjął i koncern wycofał go ze sprzedaży za Oceanem. Za porażkę był odpowiedzialny wizerunek marki. Otóż w USA Volkswagen kojarzy się głównie z tanimi modelami Golfa, New Beetle czy też Jetty. Luksusowa limuzyna po prostu nie pasowała do oferty, tym bardziej, że Volkswagen ma w tym segmencie mocną konkurencję w postaci Audi, BMW i Mercedesa. Jak poradzi sobie tym razem?

  • Patryk

    Wow, nawet nie wiedziałem, że istnieje taka marka jak BWM, ale człowiek przecież cały czas uczy się na błędach…