PODZIEL SIĘ

Mercedes po raz kolejny pokazuje, że zaczyna celować w młodszego klienta.

Nie da się ukryć, że najnowsze modele niemieckiego producenta nabrały bardziej dynamicznych kształtów. Chodzi tutaj nie tylko o zewnętrzną stylistkę, ale również całe wnętrze. Trójramienna kierownica, dość gruba, która nawiązuje do sportowych aut. Z kolei z tyłu auta nietrudno zauważyć świetnie wkomponowane w zderzak dwie końcówki wydechu. Wersja kombi nowej C Klasy nie odbiega od innych wersji tego modelu. Daje jednak coś jeszcze.

Przede wszystkim więcej miejsca dla pasażerów tylnej kanapy. Porównując nowe kombi do poprzedniej generacji, C Klasa Estate jest o 96 mm dłuższa i 40 mm szersza. Ma również zwiększony rozstaw osi do 2840 mm, czyli o 80 więcej. Niestety sam bagażnik jest większy tylko o 5 litrów, ale za to jest bardziej praktyczny bo można go składać w proporcjach 40:20:40. Maksymalna wartość ładunkowa auta to 1510 litrów.

[minigallery ids=”5741″ prettyphoto=”true”]

W wersji kombi nowej C Klasy do wyboru są silniki benzynowe o mocy od 156 do 333 KM oraz diesle generujące od 115 do 204 KM. Oczywiście w ofercie są również wersje hybrydowe. Warto też dodać, że tradycyjnie auto wyposażone będzie w napęd na tylną oś, ale dostępna ma być również wersja 4Matic. C Klasa Estate trafi do sprzedaży już we wrześniu tego roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać dobre opony letnie? Sprawdź poradnik wraz z rankingiem!
Następny artykuł“Nie kupujcie Fiata 500e”
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.