PODZIEL SIĘ

Szykują się nowe zmiany w przepisach drogowych. Co tym razem wymyślili posłowie?

Do tej pory jazda w terenie zabudowanym ograniczała się do 50 km/h. W nocy ta prędkość jest nieco inna, bo wynosi 60 km/h. Przedstawiciele Komisji Infrastruktury chcą to zmienić, a dokładnie zlikwidować większą o 10 km/h możliwość jazdy w terenie zabudowanym od godziny 23 do 5 rano. Jeszcze do teraz sądzono, że zwiększenie dozwolonej prędkości w nocy, to całkiem rozsądny zabieg. W końcu w tym czasie ruch samochodów jest znacznie mniejszy niż w ciągu dnia. Niestety posłowie doszli do wniosku, że w nocy faktycznie ruch jest mniejszy, ale za to widoczność gorsza, co może skutkować na przykład potrąceniem pieszego. Dlatego chcą teraz zmienić przepisy.

Warto przy tym zaznaczyć, że Polska jest jednym z niewielu krajów, w którym istnieje rozgraniczenie dopuszczalnej prędkości ze względu na porę dnia. Posłowie z Komisji chcą nie tylko poprawić bezpieczeństwo na drogach, ale także iść w ślady innych państw UE w których przepisy są bardziej uproszczone. Dobry pomysł?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLamborghini 5-95 Zagato dla kolekcjonera
Następny artykułFord Focus MK2 – wzór w klasie kompaktów?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.