PODZIEL SIĘ

Rewolucji w motoryzacji ciąg dalszy. Tym razem za kolejny elektryczny model auta zabiera się francuski producent.

Jerome Stoll z Renault potwierdza, że Twingo EV jest w drodze i to kwestia czasu, zanim pojawi się na rynku. Trudno jednak przewidzieć, kiedy dokładnie to będzie. Auto mogło już dawno być w ofercie, ale niestety ze względu na słabe zainteresowanie innymi tego rodzaju samochodami koncernu Renault-Nissan, w tej chwili producent czeka na nieco większe zainteresowanie klientów. Niemniej jednak, jak podaje Bloomberg, Stoll jest pewien, że Twingo EV znajdzie nabywców, tylko ci muszą jeszcze przekonać się do użytkowania tego rodzaju aut jako pojazdów na co dzień.

Pytanie tylko, czy faktycznie w gamie modeli Renault jeszcze jeszcze miejsce na kolejne auto elektryczne? Jak podaje World Car Fans, Renault-Nissan sprzedał w zeszłym roku 19 tysięcy takich samochodów. To zdecydowanie za mało zwłaszcza, że w planach ma około 1,5 miliona sztuk do końca 2016 roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi S1 i S1 Sportback już w Polsce
Następny artykułBadanie satysfakcji klientów. Zobacz, kto wylądował na szczycie rankingu
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.