PODZIEL SIĘ

Brytyjski magazyn What Car? przygotował zestawienie najlepszych aut oraz producentów. Oto jakiego wyboru dokonało ponad 15 tysięcy klientów.

What Car? każdego roku przeprowadza tego rodzaju ranking. W kategorii najlepszy samochód wypadł Volkswagen Up!. Posiadacze tego auta docenili przede wszystkim jego niskie zapotrzebowanie na paliwo, niezawodność oraz fakt, że bardzo łatwo i przyjemnie się prowadzi. Ponadto kierowcom spodobało się wnętrze pojazdu i kolorystyka w środku.

Patrząc na kolejne miejsca w rankingu, widać sporą dominację Grupy Volkswagena. Drugie miejsce zajął Golf Plus, a trzecie Skoda Yeti. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze inne auta niemieckiego koncernu.

Warto też podkreślić, że obecna edycji rankingu What Car? jest mocno wyjątkowa. Po raz pierwszy w TOP10 aut znalazł się samochód hybrydowy, a to dlatego, że jako jedyny przekroczył minimalny próg sprzedaży i mógł zostać oceniony przez odpowiednią liczbę klientów. To pokazuje, że tego rodzaju pojazdy są coraz bardziej popularne i nie traktowane już jako wyłącznie ciekawostka, a naprawdę dobra alternatywa dla pozostałych aut.

TOP10 aut według What Car?:

1 – Volkswagen Up
2 – Volkswagen Golf Plus
3 – Skoda Yeti
4 – Mercedes-Benz C-Class
5 – Volkswagen Scirocco
6 – Volkswagen Tiguan
7 = Lexus CT200h
7 = Skoda Octavia
7 = Volvo V70/XC70
10 – Jaguar XF

Interesująco wygląda również zestawienie najlepszych marek. Tutaj na pierwszym miejscu znalazło się dwóch producentów – Lexus oraz Jaguar, którzy swoją mocną pozycję potwierdzają kolejny rok z rzędu. W tej kategorii klienci oceniali między innymi jakość obsługi w salonach samochodowych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRenault Twingo EV coraz bliżej?
Następny artykułSzykuje się mocna konkurencja dla niemieckich monstrów
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.