PODZIEL SIĘ

Jaguar szykuje prawdziwego potwora spod znaku modelu XER-S. Czyżby zbliżał się koniec dominacji aut sygnowanych znaczkami AMG, M oraz RS?

Sportowa odmiana sedana XE ma wejść do sprzedaży za dwa lata, ale już teraz wzbudza sporo emocji. Najnowszy Jaguar powstanie na bazie płyty podłogowe iQ, a pod maską topowej wersji XER-S znajdzie się jednostka V8 o pojemności 5 litrów i mocy około 540 KM. To wystarczy, aby rozpędzić auto do 300 km/h. Konkurenci z BMW, Mercedesa i Audi mają niestety elektroniczne ograniczenie prędkości do 250 km/h. Także w tej chwili punkt można przyznać Jaguarowi. Ciekawe jednak, jak spisze się w bezpośredniej rywalizacji na torze? Przedsmak można zobaczyć na filmiku poniżej:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBadanie satysfakcji klientów. Zobacz, kto wylądował na szczycie rankingu
Następny artykułAudi RS 7 Sportback jeszcze ostrzejsze
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.