PODZIEL SIĘ

Po analizie najnowszego przetargu na zakup samochodów dla Oddziału Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej można dojść do wniosku, że ktoś mocno faworyzuje niemieckiego producenta.

OZŻW ogłosił, że chce zakupić 9 samochodów osobowych interwencyjnych nieoznakowanych klasy średniej. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że przetarg wygra Skoda. Tak wynika bowiem z analizy dokumentów, które dokonał serwis Samar. Wszystko przez jeden detal w wyposażeniu, a mianowicie parasol, który w modelu Superb montowany jest w standardzie.

Oto jak wygląda opis zamawiającego: Parasol przeciwdeszczowy w kolorze czarnym o mocnej i zwartej konstrukcji wykonany z trwałych materiałów odpornych na zabrudzenia bez widocznego logo producenta, rozkładany automatycznie o wymiarach: długość po złożeniu 260 – 295 mm, rozpiętość czaszy po rozłożeniu 950 – 1100 mm.

Jak słusznie zauważa Samar, tylko jeden model klasy średniej z segmentu D z nadwoziem typu sedan lub hatchback posiada taki element w wyposażeniu standardowym. Mowa oczywiście o wspomnianej wcześniej Skodzie Superb. Gdyby nie parasol, można by brać pod uwagę jeszcze inne auta takie jak Passat, Mondeo czy Insignia. Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej poszukuje bowiem aut z automatycznymi skrzyniami biegów i wentylowanymi fotelami. Te zostały podzielone na dwie części. Cztery samochody mają mieć silnik benzynowy o pojemności minimum 3,5 litra oraz minimalnej mocy 245 KM, a także napęd 4×4. Pozostałe pięć mają być bardziej ekonomiczne. Tutaj poszukiwane jest auto z silnikiem od 1,9 do 2,5 litra pojemności i mocy minimalnej 190 KM.

To oczywiście nie pierwszy tego rodzaju przypadek. W zeszłym roku informowaliśmy o innych podobnych zdarzeniach – między innymi zamówieniu na kilkanaście aut dla Lasów Państwowych, które należą do Skarbu Państwa. Łódzki oddział spółki tak przygotował warunki uczestnictwa w przetargu, że kryteria spełniało tylko japońskie Subaru. Wtedy mowa była o takich parametrach auta jak: samopoziomujące się nadwozie, prześwity, poduszki kolanowe oraz elektrycznie regulowane fotele.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi RS 7 Sportback jeszcze ostrzejsze
Następny artykułAlfa Romeo 159 – zaskoczy Cię niezawodnością
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.