PODZIEL SIĘ

Prezentowany w tym roku model jest rezultatem współpracy między Volkswagenem i Sony Computer Entertainment.

Co skrywa pokazany podczas zlotu fanów GTI nad Worthersee GTI Roadster? Został stworzony we współpracy Volkswagena oraz Sony Computer Entertainment. Po raz pierwszy można go było zobaczyć w grze Gran Turismo 6 na PlayStation 3. Teraz jednak niemiecki koncern stwierdził, że przeniesie go również do rzeczywistości.

Efektem tego jest otwarte, dwuosobowe auto napędzane silnikiem V6 biturbo 3,0 l o mocy 370 kW/503 KM. Potężna moc silnika TSI jest przenoszona na napęd na wszystkie koła (4MOTION) przez 7-biegową przekładnię dwusprzęgłową DSG. Na przyspieszenie do 100 km/h ten ważący 1.420 kg samochód sportowy potrzebuje zaledwie 3,6 sekundy.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/06/volkswagen-gti-tył.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/06/volkswagen-gti-tył.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Volkswagen GTI Roadster” align=”center” prettyphoto=”true”]

We wnętrzu GTI Roadstera, zgodnie z zasadami obowiązującymi w samochodach wyścigowych, projektanci świadomie zrezygnowali z elementów dekoracyjnych i wyrazistej kolorystyki.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/06/volkswagen-gti-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/06/volkswagen-gti-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Volkswagen GTI Roadster” align=”center” prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTakich kierowców trzeba unikać na drodze
Następny artykułOdświeżona wersja najpopularniejszego Mitsubishi już w Polsce
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.