PODZIEL SIĘ

Targi AMI w Lipsku to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji z Polski. Wydarzenie ma miejsce blisko naszych granic, więc w zasadzie każdy może się tam wybrać. Na tegorocznej edycji było mnóstwo nowości rynkowych oraz wiele interesujących projektów koncepcyjnych – niemal każdej marki. Targi dają też niepowtarzalną możliwość zajęcia miejsca za kierownicą całego przekroju samochodów, od Citroena C1 do wartego ponad milion złotych Porsche.

Międzynarodowe Tragi Samochodowe AMI w Lipsku 2014 rozpoczęły się w sobotę 31 maja i trwają do niedzieli 8 czerwca. Na zwiedzających czekają produkty 400 wystawców z całego świata. Wśród nich znajdziemy najbardziej renomowane marki globalnych koncernów motoryzacyjnych. Niewątpliwą zaletą tego wydarzenia jest z pewnością fakt, że zdecydowana większość modeli w całości udostępniona jest dla uczestników targów. Oznacza to, że każdy może usiąść za kierownicą, sprawdzić jak wygodne są fotele, włączyć radio, czy ustawić lusterka.

Impreza zorganizowana jest w centrum wystawowym w Lipsku umiejscowionym w sąsiedztwie autostrady A14. Samochody prezentowane są w trzech halach o numerach 1,2 i 3 o łącznej powierzchni 60 tysięcy metrów kwadratowych.

Na targach nie brakuje żadnego dużego niemieckiego producenta. Samochody grupy Volkswagena (Audi, Volkswagen, Seat, Skoda, Porsche) znajdziemy w jednej z hal. Obok nich prezentowane są auta marki Hyundai oraz Honda. W pozostałych dwóch takie marki jak BMW, Mercedes, Citroen, Peugeot, Ford, Kia, Subaru. Swoich modeli nie przedstawiła jednak japońska Toyota oraz francuskie Renault.

W hali numer 2 zorganizowano z kolei pokaz oldtimerów. Prywatni właściciele i muzea mogli pokazać tam swoje samochody. Jedynym warunkiem był ich wiek. Musiałby być one wyprodukowane najwcześniej w 1984 roku.

Ceny biletów na targi to 12 euro za dzień dla osoby dorosłej oraz 8 euro dla uczniów, studentów oraz emerytów, a 5 euro zapłacimy za dzieci w wieku od 7-12 lat. Po godzinie 15-tej cena dla osoby dorosłej zostaje obniżona do 8 euro. Bilety można również kupić przez internet. Do tego doliczyć trzeba cenę parkingu, oczywiście o ile przyjeżdżamy samochodem. Za postój jednego pojazdu to 6 euro za dzień.

Wśród nowości odnajdziemy takie modele jak: Volkswagen Golf Sportvan, Porsche 911 Targa, Mercedes klasy S w wersji coupe, Mercedes GLA, Citroen C1, BMW 2 Active Tourer, Peugeot 308 SW, Peugeot RCZ w edycji Red Carbon, Opel Adam S i wiele innych.

Poniżej nasza galeria z tego wydarzenia.