PODZIEL SIĘ

Amerykański gigant chce zawładnąć kokpitami kierowców. Już pod koniec czerwca pokaże pierwszy samochodowy system operacyjny.

System Google, który był znany pod roboczą nazwą Google Link Auto, będzie pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Open Automotive Alliance, konsorcjum na czele z Google, w którego skład wejdą również Audi AG, General Motors, Honda Motor Co, Hyundai Motor Group i producent hardware’u NVIDIA Corp. To prztyczek w nos dla Apple, które niedawno ogłosiło własną ofensywę w branży motoryzacyjnej za sprawą Apple CarPlay.

Google Link Auto ma być nakładką systemową, dzięki której można będzie kontrolować z poziomu samochodowego kokpitu, telefony z Androidem. Niestety nie wiadomo, w którym aucie Link Auto pojawi się jako pierwsze. Wiadomo jednak, że swój debiut będzie miało 25-26 czerwca podczas Developers Conference w San Francisco.

Oczywiście warto też podkreślić, że to nie pierwszy mariaż Google z branżą motoryzacyjną. W wielu autach jak chociażby Audi, dostępne są mapy Google Earth, a wyszukiwarka w samochodach marki Hyundai.

Źródło: Mototarget, Automotive News

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBMW zmienia strategię
Następny artykułJak nie dać się oszukać sprzedawcom aut? Poznaj 7 grzechów handlarzy
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.