PODZIEL SIĘ

299 tysięcy złotych za koreańskie auto? To możliwe. Hyundai pracował nad tym modelem 4 lata i przeznaczył na niego ponad 340 milionów euro.

Jak twierdzi producent, nowy Genesis, który powstaje w fabryce Hyundaia w koreańskim Ulsan, to największe i najlepiej wyposażone auto tego producenta. Stworzony został przede wszystkim, aby zaspokoić zapotrzebowanie na rynku amerykańskim i koreańskim, gdzie poprzednia generacja odniosła ogromny sukces. Jednak model ten będzie można spotkać również w europejskich salonach, także w Polsce. Niestety liczba Genesisów na Starym Kontynencie będzie ograniczona. Cena w naszym kraju została ustalona na 299 tysięcy złotych.

Pod maską flagowej limuzyny Hyundaia znajduje się silnik 3.8 V6 GDI o mocy 315 KM połączony z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów. Napęd jest przenoszony na wszystkie koła, a przyjemność z jazdy ma zwiększać zaawansowane, przednie i tylne zawieszenie wielowahaczowe, a także niemal równomierny rozkład mas.

Nowy Hyundai Genesis zdjęcia:

[minigallery ids=”6196″ prettyphoto=”true”]

Na liście systemów bezpieczeństwa dbających o kierowcę i pasażerów znalazły się m.in. inteligentny tempomat, system automatycznego hamowania, system utrzymywania toru jazdy oraz pierwszy na świecie czujnik stężenia poziomu CO2 w kabinie. Ten ma chronić kierowcę przed sennością.

Źródło: Hyundai, Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes CLS po kuracji odmładzającej
Następny artykułSeat Leon ST X-Perience – dla miłośników wycieczek
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.