PODZIEL SIĘ

Niemiecki producent chce zwiększyć zatrudnienie w firmie aż o 24 procent. Głównie ze względu na sprzedaż nowego modelu.

Volkswagen Group ma zamiar zatrudnić dla Porsche dodatkowe 5 tysięcy osób w ciągu najbliższych pięciu lat. Nowi pracownicy będą działać przede wszystkim poza główną kwaterą w Niemczech. Tak wynika z informacji, które podaje dzisiaj Thomas Edig – dyrektor zarządzający personelem w Porsche. Zatrudnieni mieliby wspomóc działy takie jak: projektowy, produkcyjny, sprzedażowy i serwisowy. Przez ostatnie cztery lata, Porsche zatrudniło dodatkowo 8100 osób, a cała firma liczy w tej chwili 21 tysięcy.

Dynamiczne zwiększenie zatrudnienia jest związane przede wszystkim z planami Porsche na 2015 rok. Producent przewiduje, że właśnie do tego czasu, uda mu się w sumie sprzedać około 200 tysięcy aut. Głównie ma się do tego przyczynić nowy model Macan. Obecnie w ofercie Porsche znajduje się 7 modeli, co jest dość niespotykaną sytuacją. Porsche wiele lat temu słynęło przecież przede wszystkim z modelu 911. W ostatnim czasie doszedł SUV Cayenne, który okazał się hitem sprzedaży, a także czterodrzwiowe coupe Panamera.

Jednak jak podkreśla Edig z działu personalnego, Porsche zwiększa zatrudnienie nie tylko ze względu na wprowadzenie do oferty Macana, ale także przez pozostałe plany ekspansji. Mowa tutaj między innymi o kolejnym po 911 supersportowym aucie, które miałoby konkurować z Ferrari.