PODZIEL SIĘ

Jeden z najlepszych roadsterów na świecie zostanie pokazany już na początku września tego roku.

Czwarta generacja MX-5 będzie miała premierę 3-4 września w Barcelonie. Podobne wydarzenia zostaną także zorganizowane w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

MX-5 najlepiej uosabia naszego ducha przełamywania konwencji i miłości do jazdy samochodem – podkreśla prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe Jeff Guyton. – Auto przyciąga uwagę kierowców od 25 lat, a model nowej generacji pozwoli nam dzielić się tą pasją z kolejnym pokoleniem użytkowników – dodaje.

Mazda nie podała szczegółowych informacji na temat nowego wcielenia MX-5. Wiadomo jedynie, że model ten będzie o około 100 kg lżejszy od poprzednika i będzie odznaczał się niżej położonym środkiem ciężkości. Jednocześnie inżynierowie Mazdy usztywnią strukturę nadwozia, co zaowocuje lepszymi właściwościami jezdnymi i wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Od 1989 roku wyprodukowano 945 000 egzemplarzy MX-5. Pomysł na ten model pozostaje niezmieniony – jazda roadsterem ma dawać radość, przy zachowaniu lekkiej konstrukcji i idealnego rozkładu masy.

Źródło: Mototarget, Mazda

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOto najnowszy Passat B8. Mamy pierwsze zdjęcia!
Następny artykułPierwsza kraksa Ferrari LaFerrari
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.