PODZIEL SIĘ

CLA Shooting Brake trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Już wcześniej w internecie pojawiały się spekulacje na temat tego, że Mercedes przygotowuje wersję kombi modelu CLA. Będzie to już piąty model niemieckiej marki z napędem na przód. Przypomnij, że w takiej wersji do tej pory można kupić A Klasę, CLA sedan, crossovera GLA oraz klasę B. CLA Shooting Brake ma z kolei czerpać stylistyczne rozwiązania z sedana CLA oraz tył z CLS Shooting Break.

CLA Shooting Brake ma być napędzane turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem benzynowym lub dieslem. Czyli w zasadzie to samo, co mamy dostępne obecnie w CLA. Ponadto Mercedes ma zaoferować do wyboru sześciostopniowy manual oraz dwusprzęgłową skrzynię automatyczną z siedmioma biegami. W standardzie auto napędzane będzie na przód, z możliwością wybrania jako opcji 4Matic.

Serwis Carscoop podaje, że dostępna będzie również wersja AMG, która wyposażona w dwulitrowy motor, ma mieć pod maską aż 355 KM. Takie kompaktowe kombi powinno zadowolić niejednego tatę – fana motoryzacji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwsza kraksa Ferrari LaFerrari
Następny artykułParkingi samochodowe inspiracją dla publicznych toalet
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.