PODZIEL SIĘ

Aż dziwne, że nikt wcześniej nie wpadł na ten prosty pomysł.

Jedną z największych zmor uczestników różnego rodzaju imprez masowych, są problemy z toaletami. Często przepełnione, brudne i śmierdzące. Najgorsze są jednak kolejki do nich przez które często, wielu ucieka się do desperackich kroków.

Problem w końcu dostrzegli twórcy amerykańskiego start-upu o nazwie Tooshlights. To nic innego jak zaczerpnięty z parkingów system pokazujący wolne miejsce – toaletę, za pomocą światełek. Prosty pomysł? A jakże! Dzięki czujnikom system zapala nad toi toiem zielone światełko, kiedy toaleta jet wolna, lub czerwone w przypadku zajętej. System ten świetnie sprawdza na parkingach w galeriach handlowych, więc i czemu miałbym nie sprawdzić się podczas imprez?

System ten zastosowano ostatnio podczas Hollywood Bowl w Los Angeles. Jak podaje Forbes, uczestnicy imprezy byli bardzo zadowoleni z systemu. Według danych, które podaje popularny miesięcznik, czas oczekiwania do toalety skrócił się dzięki temu aż o 50 procent!

Co interesujące, system ten może także pomóc ekipie sprzątającej. Otóż wysyła on sygnał do centrali w momencie, kiedy jedna z toalet jest zajęta zbyt długo. To może sugerować, że wymaga interwencji osoby dbającej o czystość.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes potwierdza CLA w wersji kombi
Następny artykułCo lepsze dla rodziny. SUV czy minivan?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.