PODZIEL SIĘ

Volkswagen ma zamiar wprowadzić do seryjnej produkcji model R400.

Golf R400 został po raz pierwszy pokazany w formie auta koncepcyjnego kilka tygodni temu, wzbudzając sporo emocji. To mocniejsza wersja cenionej odmiany GTI. Co więcej, zwiastuje ostrą rywalizację o podium najlepszego hot hatcha. Oczywiście do teraz można wybierać właśnie spośród wspomnianego Golfa GTI czy chociażby Focusa ST, ale zdaje się, że najbliższe miesiące przyniosą jeszcze mocniejsze rozwiązania. Ford szykuje bowiem na rok 2016 odmianę Focusa RS, który zapewne będzie godnie rywalizować ze świetnym Mercedesem A45 AMG. Przynajmniej jeśli chodzi o osiągi.

Dziś okazuje się, że do walki z tymi dwoma hot hatchami stanie jeszcze Golf R400, którego Volkswagen chce wprowadzić do produkcji seryjnej. Pod jego maską znajdzie się dwulitrowy silnik benzynowy znany z GTI, ale tym razem wyposażony w dodatkową turbosprężarkę. Jak sama nazwa auta wskazuje, ma generować prawie 400 KM, czyli aż o 100 KM więcej od GTI. Ważyć będzie około 1420 kg i w połączeniu z automatyczną skrzynią DSG będzie się rozpędzać do pierwszej setki w 3,9 sekundy. To lepszy wynik od Mercedesa A45 AMG, który 100 km/h osiąga w 4,6 sekundy. Przy okazji możemy się też spodziewać, że R400 będzie zapewne tańsze od AMG.

Volkswagen nie potwierdził jeszcze, kiedy R400 trafi do sprzedaży, ale już dziś wiadomo, że zapowiada się naprawdę interesująca rywalizacja na rynku hot hatchów.

[minigallery ids=”6542″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Mazda 2 już się szykuje w fabryce
Następny artykułSchumacher wróci do domu jeszcze tego lata?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.