PODZIEL SIĘ

Luksusowa limuzyna od brytyjskich projektantów trafi wyłącznie na Bliski Wschód.

Według producenta, to właśnie tam rozejdzie się praktycznie od razu. Aston Martin będzie sprzedawał Lagondę tylko wybranym klientom, oczywiście wyłącznie w określonej liczbie egzemplarzy, której w tej chwili Aston Martin nie zdradza.

Luksusowy sedan powstał na płycie podłogowej VH, a w jego nadwoziu zastosowano wiele elementów z włókna węglowego. Pod maskę trafi z kolei 6-litrowy silnik V12 o mocy około 600 KM. – Nowy model, podobnie jak jego ekskluzywne projekty One-77 i V12 Zagato, jest motoryzacyjnym dziełem sztuki i w pełni zasługuje na przyjęcie nazwy Lagonda – twierdzi Marek Reichman, szef designu w firmie Aston Martin.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/07/aston-martin-lagonda-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/07/aston-martin-lagonda-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Aston Martin Lagonda” align=”center” prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUmowa kupna sprzedaży samochodu
Następny artykułAudi pracuje nad nowym silnikiem. To hybrydowy diesel
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.