PODZIEL SIĘ

Póki co tylko dwa modele będą miały go w ofercie.

Audi planuje namieszać nieco na rynku hybrydowym. Już w przyszłym roku ma się pojawić w jego ofercie nowa jednostka napędowa. To hybryda, która połączy silnik elektryczny z trzylitrowym dieslem V6. Na początku będzie można ją znaleźć w autach z serii Q oraz flagowej limuzynie A8. Motor ten trafi zarówno na rynek Europejski jak i Amerykański.

Pierwszym autem, które dostanie hybrydowego diesla będzie nowe Q7 oparte na płycie podłogowej MLB (używanej w całej Grupie Volkswagena). Jak twierdzą obserwatorzy rynku motoryzacyjnego, od pewnego czasu Audi zostało nieco w tyle za Mercedesem i BMW jeśli chodzi o produkcję innowacyjnych rozwiązań hybrydowych. Teraz ma to się zmienić.

Silniki diesla to nasza najważniejsza wartość – podkreśla szef działu technicznego w Audi, czyli Ulrich Hackenberg. Jak dodaje, nowa jednostka ma przede wszystkim zmniejszyć szkodliwą emisję CO2 w gamie produktowej Audi. To główny cel, jaki przyświecał projektantom. – Nowa jednostka nie tylko zaspokoi popyt na rynku, ale także będzie zgodna ze wszelkimi nowymi regulacjami odnośnie emisji CO2 – dodaje Hackenberg.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAston Martin Lagonda tylko dla wybranych
Następny artykułSeat Leon II. Wady, problemy, usterki i zalety modelu
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Basia

    ekologiczny diesel? dobre. Hybryda tylko od toyoty. Reszta dopiero raczkuje. Auris Touring Sports nie ma sobie równych.

  • Olga

    Ciekawe jak to im wyjdzie.
    Zgadzam się z ‘Basia’, jak hybrydy to tylko toyoty, ja akurat mam priusa, który nigdy mnie nie zawiódł