PODZIEL SIĘ

Tak będzie wyglądać nowa Kia Sorento. Mamy pierwsze szkice, a już za kilka miesięcy auto ma zostać oficjalnie zaprezentowane.

To pierwsze spojrzenie na nową Kię Sorento. Do tej pory koreański producent nie ujawniał szczegółów dotyczących wyglądu tego dość sporego SUV-a. Dziś możemy już powiedzieć nieco więcej na temat modelu.

Przede wszystkim warto nadmienić, że nowa Kia Sorento to nie tylko dzieło koreańskich projektantów, ale również tych z Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych. Może więc powstać całkiem ciekawy miks klasyki z nowoczesnością. Tak też zresztą zdają się sugerować pierwsze szkice.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/07/Kia-Sorento-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/07/Kia-Sorento-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Kia Sorento” align=”center” prettyphoto=”true”]

W oczy rzuca się przede wszystkim łagodnie opadająca linia dachu, dzięki czemu auto zyskało bardziej dynamiczny wygląd. Do tego ma mocno rozbudowane nadkola, podobnie jak w najnowszych SUV-ach od BMW. Przód z kolei może budzić nieco skojarzenia z nowymi Jaguarami. A Wy co sądzicie o nowej Kii Sorento? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Na koniec warto nadmienić, że Kia Sorento ma zostać pokazana w październiku tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Poniżej przedstawiamy jeszcze krótki filmik o tym, jak przebiegał proces projektowy auta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSeat Leon II. Wady, problemy, usterki i zalety modelu
Następny artykułWęgrzy zabiorą się za produkcję nowego Audi TT
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.