PODZIEL SIĘ

Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane jeszcze w tym roku. Zarówno z przodu jak i z tyłu zamontowano światła typu LED.

Hyundai i20 nowej generacji został zaprojektowany w Europie. Nadwozie auta ma 4035 mm długości, a rozstaw osi to 2570 mm, czyli o 45 mm więcej, niż u poprzednika. Większe gabaryty nadwozia pozwoliły na stworzenie bardziej komfortowych warunków do podróżowania dla pasażerów siedzących z przodu i z tyłu oraz na wygospodarowanie pojemniejszego bagażnika (326 litrów).

Cechą charakterystyczną nowego modelu jest dach panoramiczny z możliwością uchylania lub całkowitego otwierania. Innymi elementami wyróżniającymi Hyundaia i20 są tylne i przednie światła LED oraz zintegrowana kamera cofania.

Producent nie zdradził szczegółów dotyczących silników, które posłużą do napędu nowego i20, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że w tej kwestii niewiele się zmieni w stosunku do modelu sprzedawanego obecnie.

Oficjalna prezentacja nowego i20 będzie miała miejsce podczas paryskiej konferencji prasowej Hyundaia podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu, która odbędzie się 2.10.2014 o godzinie 16:00 w hali nr 3.

Źródło: Hyundai, Mototarget