PODZIEL SIĘ

Sedan klasy średniej ma być napędzany m.in. 3-litrowym silnikiem pochodzącym z Maseratti.

Jak podaje producent, najmocniejsza wersja samochodu, Giulia GTA będzie wyróżniać się agresywnym przednim zderzakiem, wyprofilowaną maską silnika z otworami wentylacyjnymi oraz ukrytymi klamkami tylnych drzwi. Nadwozie ozdobi również agresywna osłona chłodnicy, a końcowy efekt stylizacyjny wzmocnią aluminiowe obręcze kół o dużej średnicy.

Źródłem napędu będzie dostarczany przez Maserati silnik 3.0V6 twin-turbo produkujący około 480-520 KM. Jednostka będzie przenosiła moc na tylne koła za pośrednictwem przekładni dwusprzęgłowej i mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Auto ma mieć również zbliżony do idealnego rozkład masy (50:50).

Szacuje się, że sportowa Alfa będzie przyspieszać od 0 do 100 km/h w mniej niż cztery sekundy, dzięki czemu auto ma szansę powalczyć na torze wyścigowym z BMW M3.

W maju Alfa Romeo informowała, że następca 159-tki pojawi się pod koniec 2015 roku. Wśród zapowiedzi pojawiają się również zapowiedzi wprowadzenia do oferty SUV-a oraz większego modelu klasy premium.

Źródło: Auto Express, Mototarget