PODZIEL SIĘ

Fabia idzie teraz nieco bardziej w kierunku sportu? Oto pierwsze zdjęcia auta.

Jak wynika z dzisiejszej zapowiedzi, nowa Skoda Fabia ma bardziej agresywny i dynamiczny wygląd. To celowy zabieg. Jozef Kaban, czyli szef biura projektowego Skody podkreśla, że całość bazuje na koncepcie VisionC pokazanym kilka miesięcy temu. Kaban dodaje, że nowa Fabia ma pod względem stylistycznym wyznaczać nowy trend w projektowaniu wszystkich kolejnych modeli czeskiego producenta. Nie można jednak przy okazji oprzeć się wrażeniu, że przypomina już nową Octavię oraz Rapid. Przedstawiciel Skody upiera się jednak, że nowa Fabia jest pierwszym modelem w nowej stylistyce.

– Po pierwsze, nadaliśmy nadwoziu bardziej zwartych proporcji. Nowa Skoda Fabia jest bardziej płaska i szersza niż wcześniej, dzięki czemu na ulicy wygląda dynamiczniej. Zwraca uwagę ostrymi krawędziami, czystymi liniami i krystalicznymi motywami designerskimi. To pozwoliło nam na uzyskanie większych kontrastów i efektownej gry świateł oraz cieni. Wszystko to składa się na bardziej śmiały, prawdziwie unikatowy samochód – chwali Jozef Kaban.

Nowa Skoda Fabia 2014 - tył
Nowa Skoda Fabia

Nowa Skoda Fabia to nie tylko funkcjonalność?

Interesująca jest również kolejna zapowiedzieć szefa biura projektowego. Otóż Skoda słynąca obecnie z funkcjonalności, chce powrócić do korzeni z lat 30., kiedy produkowała auta niepozbawione emocji takie jak chociażby Skoda Popular Monte Carlo. Oprócz nowa Skoda Fabia ma oferować jeszcze więcej miejsca niż w poprzedniej generacji tego auta. Kaban przekonuje, że będzie go znacznie więcej niż u konkurencji.

– Dodatkowo oferujemy teraz najwięcej możliwości indywidualizacji Fabii w historii tego modelu. Dostępnych jest aż piętnaście kolorów karoserii, które można urozmaicać wybierając niepowtarzalną kombinację kolorystyki dachu, kół i lusterek. Ponadto w ofercie znajdą się trzy linie wyposażenia i niezliczoną ilość opcji personalizacji wnętrza – podkreśla Jozef Kaban.

Dla przypomnienia warto dodać, że nowa Skoda Fabia będzie dostępna z silnikami benzynowymi 1.0 i 1.2 o mocy od 60 do 110 KM. Diesle z kolei mają oferować od 75 do 105 KM przy pojemności 1.4. Z niecierpliwością czekamy więc na testy najnowszego modelu. Ciekawe, czy będzie równie popularny jak poprzednik? Nowa Skoda Fabia zadebiutuje na polskim rynku w lutym przyszłego roku.

Więcej informacji na temat innych aut od Skody znajdziesz w pozostałych naszych newsach.

  • Renka

    jak się nie ma niczego miłego do powiedzenia, powinno się milczeć. Więc przemilczę prezentację tego samochodu… Konkurencja nie śpi za to: toyota zdecydowanie wygrała to starcie, bo ich najnowszy yaris jest bezkonkurencyjny. To wyboru wiele wariantów, w tym hybryda. niech się nasi sąsiedzi uczą od lepszych.