PODZIEL SIĘ

Volkswagen już udzielił odpowiedzi.

Najnowszą wersję Scirocco można dostać w najtańszej wersji Perfectline za 82,690 złotych. To o ponad 20 tysięcy więcej od zwykłego Golfa na którym Scirocco bazuje.

Pierwsza generacja Scirocco po raz pierwszy została pokazana 40 lat temu podczas Genewskiego Salonu Samochodowego. Było to świetna alternatywa dla innych aut niemieckiego koncernu, bowiem Scirocco zostało zaprojektowane po to, aby dawać więcej satysfakcji z jazdy kierowcom o sportowych aspiracjach. Najnowsza wersja, która właśnie trafiła na polski rynek, została usprawniona w porównaniu do poprzedniej. Pod maską drzemią bardziej oszczędne, czterocylindrowe silniki, które spełniają normy emisji spalin Euro 6. Producent chwali się, że zużywają aż o 19 procent mniej paliwa od starszych jednostek. Ponadto prawie wszystkie Scirocco są teraz seryjnie wyposażone w system Start-Stop z rekuperacją. Mimo zredukowanego zużycia paliwa, wszystkie silniki mają większą moc. Na przykład nowy Scirocco 2.0 TDI (110 kW/150 KM) jako najoszczędniejszy diesel zużywa tylko 4,2 l/100 km, czyli o 0,6 litra mniej, niż jego o 10 KM słabszy poprzednik.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/08/Volkswagen-Scirocco-środek.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/08/Volkswagen-Scirocco-środek.jpg” target=”_self” width=”300″ height=”” alt=”Scirocco – środek” align=”right” prettyphoto=”true”]Do charakterystycznych cech zewnętrznych Scirocco należy między innymi nowa stylistyka przodu i tyłu nadwozia, z nowymi reflektorami H7 lub opcjonalnymi reflektorami ksenonowymi, obejmującymi diodowe światła dzienne i tylne. Tylny znaczek VW służy teraz jako uchwyt pokrywy bagażnika. We wnętrzu, wyposażonym seryjnie w sportowe fotele i sportową kierownicę obszytą skórą, nowe Scirocco różni się od poprzednika między innymi kolorami i tapicerką. Nowe rozwiązania techniczne to przystosowany specjalnie do Scirocco system nagłaśniający Dynaudio Excite, asystent parkowania Park Assist i seryjne dodatkowe wskaźniki (ciśnienie doładowania, stoper, temperatura oleju), nawiązujące do pierwszej generacji Scirocco.

Cena Scirocco w Polsce w wersji R znośna?

Fani szybkiej jazdy powinni się przyjrzeć najmocniejszej wersji Scirocco. Mowa o Scirocco R, które ma aż 280 KM pod maską i we współpracy z dwysprzęgłową skrzynią DSG, rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 5,5 sekundy. To o 0,3 szybciej od poprzednika. Całość została także wyposażona w bardziej dynamiczny pakiet stylistyczny, czarne wloty powietrza, szersze progi, chromowaną końcówkę wydechu oraz sporych rozmiarów spojler z tyłu. Taka wersja Scirocco kosztuje 137,690 złotych.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/08/Volkswagen-Scirocco-R.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/08/Volkswagen-Scirocco-R.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Scirocco R” align=”center” prettyphoto=”true”]

Dodatkowo w polskiej ofercie znalazły się dwie promocyjne wersje tego modelu: Scirocco Perfectline oraz Scirocco Perfectline R-Style. Obie charakteryzują się bogatszym wyposażeniem w stosunku do standardowej oferty. Wersja Perfectline dostępna jest z silnikiem 1.4 TSI o mocy 122 KM za 82.690 zł. Wersja Perfectline R-Style oferowana jest z trzema jednostkami: 2.0 TSI o mocy 180 KM (104.790 zł), 2.0 TSI 220 KM (124.290 zł) oraz 2.0 TDI 184 KM (130.290 zł). Co sądzicie o takiej ofercie? Cena Scirocco w Polsce powala, czy też warto dorzucić minimum 20 tysięcy do takiej wersji Golfa?