PODZIEL SIĘ

Auto będzie jedną z najważniejszych premier rozpoczynającego się  4 października Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Nowy Suzuki Vitara został opracowany na bazie koncepcyjnego modelu iV-4, który został zaprezentowany podczas ubiegłorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Stylistyka tego modelu, wyposażonego w napęd na cztery koła ALLGRIP 4WD, ma podkreślać nowoczesność i innowacyjność, nawiązując jednocześnie do charakterystycznych rozwiązań stosowanych w SUV-ach Suzuki.

Auto nie jest jednak następcą obecnej na rynku Grand Vitary. Jest to nowa propozycja Suzuki, która wypełni  lukę pomiędzy modelami Jimny i Grand Vitara. Nowy mały SUV o długości 4,2 metra będzie konkurować m.in. z Nissanem Juke i Oplem Mokka.

Od rozpoczęcia produkcji serii LJ w 1970 roku, japońska firma stale poszerza swoją gamę aut tego typu, wprowadzając na rynek kolejne modele: Vitara (1988 r.), Jimmy (1998 r.) oraz Grand Vitara / Grand Vitara XL (2005 r.).

Vitara zadebiutowała na rynku w 1988 roku. Auto stało się bazą do stworzenia modelu Grand Vitara. W 2005 roku Grand Vitara przeszła całkowitą modyfikację. Ulepszono zawieszenie poprzez wykorzystanie wbudowanej konstrukcji ramowej, a także poprawiono komfort jazdy. Ponadto, wprowadzony został stały napęd na cztery koła z możliwością wyboru 3 trybów pracy (łącznie z przełożeniem redukcyjnym).

Źródło: Suzuki, Mototarget