PODZIEL SIĘ

Następca modelu SLS będzie miał 510 KM.

Na zdjęciu widać prawdopodobny wygląda auta. Wątpliwości zostaną rozwiane dokładnie 9 września, kiedy samochód oficjalnie ujrzy światło dzienne. Producent podaje, że przedprodukcyjne egzemplarze modelu GT były testowane przez 50 kierowców w 15 różnych krajach całego świata, dzięki czemu auto doświadczyło skrajnych warunków atmosferycznych i drogowych.

Część prób sprawnościowych odbyła sie także na torze wyścigowym, gdzie GT mógł zaprezentować potencjał nowego silnika V8 twin-turbo o mocy 510 KM (odmiana GT-S). Ze wstępnych informacji wynika, że w późniejszym terminie na rynek trafi też wersja standardowa z jednostką o mocy zmniejszonej do 462 KM. Producent zapowiada, że waga pojazdu nie przekroczy 1600 kg, co daje korzystny stosunek mocy do masy.

Po oficjalnej prezentacji, która odbędzie się 9 września, niemiecki koncern zabierze model GT na październikową wystawę motoryzacyjną do Paryża. Mercedes-AMG GT ma być rywalem Porsche 911.

Źródło: Worldcarfans, Mototarget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Suzuki Vitara zadebiutuje w Paryżu
Następny artykułTak będzie wyglądać nowa Kia Sorento
Przemysław Ławrowski
Entuzjasta motoryzacji, fan czterech kółek i miłośnik podróżowania autem. Zwolennik spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przy samochodzie lub na uprawianiu sportu. Jego drugą pasją jest rynek finansowy w tym giełda.