PODZIEL SIĘ

Auto na razie nie trafi na rynek europejski. Szkoda?

Volkswagen Lamando to produkcyjna wersja pokazanego na Salonie Samochodowym w Pekinie modelu koncepcyjnego NMC (New Midsize Concept). Auto ma czterodrzwiowe nadwozie i nawiązuje linią do Passata CC. Taki zresztą był zamysł projektantów, którzy chcieli zaproponować bardziej wymagającym klientom coś ciekawszego od Volkswagen Jetty. Na rynku chińskim samochód będzie sprzedawany pod nazwą Ling Du.

Bazą dla tego modelu była płyta podłogowa MQB. Lamando będzie wyposażone w jeden z czterech silników benzynowych o oznaczeniu TSI i pojemności 1,4 lub 2 litry. Jedną z opcji będzie m.in. sekwencyjna skrzynia biegów DSG.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/08/Volkswagen-Lamando-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/08/Volkswagen-Lamando-2.jpg” target=”_self” width=”630″ height=”125″ alt=”Volkswagen Lamando” align=”center” prettyphoto=”true”]Według przedstawicieli niemieckiego koncernu, auto ma konkurować z Mercedesem CLA. Będzie jednak od niego znacząco tańsze. Wyceniono je na 180 tysięcy juanów, co w przeliczeniu daje 93 500 złotych. Auto będzie dostępne w chińskich salonach od listopada i na razie nie trafi do europejskich salonów.

Widać zatem, że największe koncerny motoryzacyjne kierują na chiński rynek coraz lepszą i bardziej rozbudowaną ofertę.