PODZIEL SIĘ

To czwarta generacja niezwykle popularnego roadstera. Teraz, przynajmniej jak zapowiada producent, dający jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

Fani jazdy bez dachu oraz ci, którzy lubią nieco pośmigać po zakrętach, z pewnością ucieszy wiadomość, że w końcu Mazda zdecydowała się pokazać najnowsze wcielenie MX-5. Po raz pierwszy japoński producent zastosował napęd na tył w wersji SKYACTIV. Co ważne, autko jest lżejsze od poprzednika o 100 kg i ma niżej położony środek ciężkości. To ma zapewnić jeszcze więcej niż dotychczas frajdy z jazdy. Nowa Mazda MX-5 jest też krótsza oraz niższa od trzeciej generacji, ale za to nieco szersza.

Auto napędzane ma być dwulitrowym silnikiem benzynowym, ale w Europie prawdopodobnie dostępny będzie jeszcze motor 1.5. Całość współgrać ma z sześciostopniowym manulem lub automatyczną skrzynią biegów.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/09/2015-Mazda-MX-5-20.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/09/2015-Mazda-MX-5-20.jpg” target=”_self” width=”300″ height=”” alt=”Mazda MX-5 – środek” align=”right” prettyphoto=”true”]Co do wyglądu widać, że nowa Mazda MX-5 nabrała nieco bardziej dynamicznych kształtów. Nie brakuje na przykład kilku agresywnie pociągniętych linii. Powiększył się także grill z przodu i zdaje się, że również tylne nadkola nieco się poszerzyły. Autko nie wygląda już tak grzecznie jak trzecia generacja. To przy okazji element nowej filozofii projektowania aut u Mazdy nazywanej przez producenta Kodo. Podobne kształty widać zresztą u innych modeli jak Mazda 3 i 6. Warto też wspomnieć, że w tej chwili zaprezentowana została wersja z miękkim dachem. Niewykluczone jest jednak, że nowa Mazda MX-5 pojawi się także ze składanym sztywnym.

W środku z kolei widać znak współczesnych czasów, czyli duży wyświetlacz. Pozostała jednak charakterystyczna dla małych sportowych aut krótka przekładnia skrzyni biegów. Producent zapewnia też, że wszystkie elementy wyposażenia mają być teraz znacznie lepszej jakości.

Nowa Mazda MX-5 ma zadebiutować w przyszłym roku w salonach sprzedaży.

Jak Wam się podoba najnowsze wcielenie MX-5? Trzecia generacja ukazała się w 2005 roku, więc trochę trzeba było poczekać na kolejny model. Warto?

Nowa Mazda MX-5 zdjęcia:

 


[minigallery ids=”7325″ prettyphoto=”true”]

Nowa Mazda MX-5 prezentacja wideo: