PODZIEL SIĘ

Zobaczcie jak wygląda najnowsze wcielenie potężnego monstrum od AMG.

Pod maską najnowszego Mercedesa AMG GT drzemie V8 o pojemności 4 litrów, które generuje 510 KM. Dzięki temu najnowsza odmiana w topowej wersji S ma rozpędzać się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna to z kolei 310 km/h. Producent deklaruje też, że auto ma spalać około 9,4 litra na 100 km. Jednak w przypadku ogromnego silnika V8, trudno wierzyć takim zapewnieniom.

Mercedes podał także, że dostępna będzie słabsza wersja, czyli zwykłe AMG GT. W tym przypadku moc będzie nieco niższa, bo ma mieć 462 KM. Do setki wspomniany model ma też przyśpieszać wolniej od AMG GT S o 0.2 sekundy. Będzie za to o 30 kilogramów lżejszy. Nowy Mercedes AMG GT S będzie ważyć 1570 kilogramów.

Auto ma się pojawić w sprzedaży wiosną przyszłego roku. Na tańszą wersję AMG GT będzie trzeba poczekać rok dłużej. Poniżej mamy z kolei zdjęcia modelu Mercedes AMG GT. Jak Wam się podoba?

[minigallery ids=”7430″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGolf V idealnym kompaktem? Niekoniecznie. Oto jego wady i zalety
Następny artykułSzef Ferrari rezygnuje ze stanowiska
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.