PODZIEL SIĘ

Francuski producent przygotowuje konkurencję dla Volkswagena Golfa GTI.

Do oficjalnego otwarcia Salonu Samochodowego w Paryżu zostało już niewiele czasu. Producenci w pocie czoła pracują, aby zdążyć ze swoimi najważniejszymi premierami. Peugeot opublikował już zdjęcia debiutującej niedługo odmiany kompaktowego 308.

Zaprezentowany Peugeot 308 GT będzie miał 205 KM i 285 Nm generowanych przez silnik o pojemności 1,6 litra THP. Zatem pod względem mocy samochód może już konkurować z jednym z czołowych graczy tego segmentu czyli Golfem GTI (220 KM). Napęd francuskiego hatchback będzie przekazywany na przednie koła za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej lub skrzyni autoatycznej. Dostępna będzie również wersja wysokoprężna. W tym przypadku producent zaproponuje 2-litrowy silnik blueHDI o mocy 180 KM. Dla porównania, Golf GTD ma 184 KM.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/09/Peugeot-308-GT-hatchback.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/09/Peugeot-308-GT-hatchback.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Peugeot 308 GT” align=”center” prettyphoto=”true”]

Osiągi oraz ceny jak na razie nie są znane. Producent zapowiedział, że zostaną one ujawnione na salonie samochodowym w Paryżu.

Peugeot 308 GT będzie dostępny również w wersji kombi. Z zewnątrz zmiany obejmą koła – pojawią się 18-calowe felgi, czarne obudowy lusterek, przyciemnione szyby z tyłu, dyfuzor tylnego zderzaka oraz chromowane końcówki tłumika. Zmiany dotyczą również wnętrza. Zegary zyskają czerwone podświetlenie, fotele czerwone przeszycia, a na pedałach pojawia się nakładki ze stali nierdzewnej.