PODZIEL SIĘ

Najnowszy minivan od Forda ujrzał światło dzienne. Jakie nowości przygotował producent?

Druga generacja S-MAX-a stała się rzeczywistością. Ford właśnie pokazał najnowsze zdjęcia wymienionego modelu. Na żywo będzie go można zobaczyć podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Paryżu. Jak twierdzi producent, nowy Ford S-MAX ma dzielić niektóre elementy stylistyczne z Fiestą oraz Focusem po faceliftingu. Pod maską znajdzie się do wyboru jeden z dwóch silników benzynowych. Pierwszy to EcoBoost o pojemności 1,5 litra, który wygeneruje 158 KM, a drugi to dwulitrowy motor o mocy 237 KM. Prawda że nieźle? Dla wielbicieli bardziej ekonomicznej jazdy, nowy Ford S-MAX zaoferuje jednostkę 2.0 TDCI w różnych wariantach mocy: 118, 148 i 177 KM.

Co interesujące, drugi oraz trzeci rząd siedzeń mają otrzymać elektryczną regulację. Tego nie ma w obecnej wersji S-MAX-a, która jest na rynku. Z kolei kierowca jak i pasażer z przodu będą mogli poczuć się nie jak w minivanie, a bardziej jak limuzynie. W ramach dodatkowego wyposażenia będzie można wybrać wentylowane i podgrzewane przednie siedzenia, nawet z opcją masażu!

Nowy Ford S-MAX ma trafić do sprzedaży latem przyszłego roku.

[minigallery ids=”7515″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBędą dopłaty Unii dla nowych aut. Ale tylko konkretnej marki
Następny artykułFrancuska awangarda, czyli Citroen C4 Cactus
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.