PODZIEL SIĘ

Te kilkadziesiąt aut będzie wydanych w specjalnej, limitowanej serii. Przygotowane są pod indywidualne zamówienie dla powstającego w Chinach ekskluzywnego hotelu.

Takie zamówienie u luksusowych producentów samochodów zdarza się bardzo rzadko. Jeden z chińskich inwestorów Stephen Hung zamówił właśnie 30 sztuk modelu Rolls-Royce Phantom. Będą one służyć w ramach floty dla powstającego w rejonie Makau hotelu o nazwie Louis XIII. Według zapowiedzi Hunga, będzie to najbardziej luksusowy hotel na świecie. Ukończenie jego budowy zaplanowane jest na rok 2016, wtedy też dostarczone zostaną od brytyjskiego producenta zamówione auta.

Każdy z Rolls-Royce Phantomów przygotowany dla hotelu będzie w specjalnej wersji. Kolor nadwozia ma być czerwony, czyli nawiązujący do barw Louis XIII. W środku w autach również znają się elementy czerwieni, a także napisy z nazwą hotelu na zagłówkach foteli. Dodatkowo wszystkie zegary w pojazdach mają być zaprojektowane przez szwajcarską firmę Graff Luxury Watches, która na co dzień projektuje ekskluzywne zegarki wysadzane diamentami. Ponadto w samochodach mają się znaleźć złote zdobienia, dzięki czemu Phantomy przygotowane dla chińskiego hotelu, będą najdroższymi, jakie kiedykolwiek stworzył Rolls-Royce.

Co interesujące, Rolls-Royce ma także przygotować parking oraz podjazdy dla aut, aby całość projektu jeszcze lepiej współgrała ze sobą. Szoferzy mają też przejść specjalne szkolenie z obsługi Phantomów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia specjalnej wersji Rolls-Royce’ów oraz projekt samego hotelu.

[minigallery ids=”7574″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Honda Jazz. Oto pierwsze zdjęcia
Następny artykułProjekt Peugeot Quartz to sposób na nowoczesny crossover?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.