PODZIEL SIĘ

Jak sama nazwa wskazuje, z zewnątrz i wewnątrz dominuje kolor czarny.

Dacia Sandero Blackline bazuje na wersji Laureate popularnego rumuńskiego auta. Dostępna jest w ośmiu odmianach w tym w nowym metalicznym Comete Grey. Znakiem rozpoznawczym mają być wykonane w kolorze Dark Metal kołpaki lub aluminiowe felgi. Do tego lusterka i słupki pomalowano w kolorze czarnej perły.

Wnętrze również wykończono na czarno. Odcień którym wykończono lusterka znalazł się na konsoli centralnej, uchwytach i plakietce na kierownicy. Klamki drzwi są chromowane. Wyposażenie, również na rynku Polskim, obejmuje m.in. skórzaną kierownicę oraz skórzaną gałkę zmiany biegów. W opcji znajduje się natomiast system multimedialny Dacia Plug & Radio Media Nav oraz klimatyzacja.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Dacia-Sandero-Blackline-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Dacia-Sandero-Blackline-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Dacia Sandero Blackline” align=”center” prettyphoto=”true”]

Dla edycji limitowanej producent przewidział cztery silniki (dwa diesele i dwie jednostki benzynowe). Silnik benzynowy ma pojemność 1,2 litra i moc 75 KM. Jest on również dostępny z fabryczną instalacją LPG. W przypadku jednostki wysokoprężnej dostępny jest motor 1,5 dCi o mocy od 75 do 90 KM.

Wraz z limitowaną serią Dacii Sandero, producent zaprezentował także Dacię Duster Blackstorm.