PODZIEL SIĘ

Niemiecki producent mocno zastanawia się nad reaktywacją popularnego auta.

Opel rozważa rozszerzenie swojej gamy modelowej w ciągu najbliższych kilku lat. Jedną z nowości miałby być następca Opla Calibry. Czy będzie się nazywać tak samo? Tego nie wiadomo, ale pewne jest, że już projektanci pracuje nad takim modelem.

Najpierw musimy nauczyć się chodzić, zanim zaczniemy biegać. Czy nowa Calibra powstanie, kiedy stworzymy kolejną odsłonę Insignii inspirowaną konceptem Monza? Tak, możemy to zrobić, ale musimy dojść do tego krok po kroku – podkreśla jeden z dyrektorów Opla Tim Tozer.

Z wypowiedzi Tozera wynika więc jasno. Najpierw Opel chce przygotować nową Insignię. Ta ma bazowąć na koncepcyjnym modelu Monza, który został pokazany już rok temu. W związku z tym, nowa Calibra jak i Insignia, byłyby do siebie dość podobne.

Monza to z kolei projekt inspirowany modelem Opel Manta – dwudrzwiowym coupe produkowanym w latach 70. i 80. Niemiecki producent podkreśla, że wygląd tego konceptu, pokazuje właśnie to, jak będą prezentować się kolejne modele Opla. Poniżej przedstawiamy zdjęcie modelu Opel Monza.

Jak się okazuje, nowy Opel Calibra to niejedyny projekt, który ma rozszerzyć gamę modelową producenta. Niedawno Opel pochwalił się modelem Karl, który na rynku ma się pojawić na początku przyszłego roku. Więcej na temat Opla Karl możecie przeczytać tutaj.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/opel-monza.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/opel-monza.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Opel Monza” align=”center” prettyphoto=”true”]