PODZIEL SIĘ

To absolutny rekord niemieckiego producenta.

Volkswagen jest jednym z niewielu producentów samochodów na świecie, który przekroczył tę imponującą granicę. Podczas uroczystości Group Evening miała miejsce światowa premiera studyjnego Volkswagena XL Sport jako dwustumilionowego samochodu koncernu. Z okazji jubileuszu założycielka i prezes fundacji Cinema for Peace, aktorka Catherine Deneuve odebrała z rąk prezesa zarządu koncernu Volkswagen prof. dr. Martina Winterkorna czek na 200.000 euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rzecz pokoju na świecie i obrony praw człowieka.

Koncern Volkswagen w ciągu kilkunastu lat podwoił liczbę wyprodukowanych pojazdów. W 1999 roku jubileuszowym New Beetle koncern świętował przekroczenie granicy 100 milionów. Obecnie klienci mogą wybierać pojazdy z bardzo szerokiej oferty, od jednośladów po supersportowe samochody, małego up! i ciągniki siodłowe. Produkcja odbywa się w 106 fabrykach zlokalizowanych w 27 krajach.

Swój najnowszy model Volkswagen zaprezentował podczas Paryskiego Salonu Samochodowego. Jest nim XL Sport. Studyjny samochód sportowy napędzany jest najmocniejszym silnikiem dwucylindrowym na świecie. 200 KM generowanych przez silnik V2 z Ducati 1199 Superleggera. To pozwala rozpędzić wykonany z karbonu i magnezu pojazd do 270 km/h.

W ramach Grupy Volkswagena działa mnóstwo marek, które przez lata niemiecki producent wykupował od pierwotnych właścicieli. Mowa między innymi o Seacie, Bugatti, Lamborghini, Bentley’u, czy też Ducati, które teraz dla VW produkuje sportowe motocykle. Mając tyle marek pod sobą, nietrudno o globalny sukces.

Chcecie wiedzieć więcej na temat aut Volkswagena? Zapraszamy do pozostałych naszych newsów.