PODZIEL SIĘ

Japoński producent chce zamiast Lancera Evolution zbudować sportowego SUV-a.

W marcu tego roku dowiedzieliśmy się, że dziesiąta wersja uznanego na całym świecie Lancera Evolution, była jego ostatnią. Popularne EVO było produkowane od 1992 roku. W tym roku prawdopodobnie z taśmy produkcyjnej zjadą ostatnie modele generacji X, która była sprzedawana przez ostatnie 7 lat.

Dziś z kolei dowiadujemy się, co zastąpi model Mitsubishi Lancer Evolution. Jak potwierdza szef koncernu Kanenori Okamoto w wywiadzie dla serwisu Autocar, ma to być SUV o mocnych osiągach. – Lancer Evolution takiego jakiego znamy, już nie będzie produkowany. Jego duszę znajdziemy w SUV-ie o wysokiej wydajności – mówi Okamoto. Jak podkreśla CEO, Mitsubishi idzie teraz inną drogę, czyli przede wszystkim ma się skupić na produkcji aut hybrydowych i elektrycznych. To jednak nie oznacza, że rezygnuje ze sportu. Dobrym przykładem jest chociażby świetne MiEV Evolution III. Ale zdaje się, że najważniejszymi modelami będą dla niego takie jak testowany przez nas Outlander PHEV.

Wygląda więc na to, że na rynku pozostanie tylko jedno japońskie auto, które będzie konkurować z niemieckimi samochodami sportowymi. Mowa o Subaru WRX STI. Szkoda, bo rywalizacja pomiędzy EVO, a Imprezą zawsze była ciekawa.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFord Mustang dla Europy. Znamy szczegóły
Następny artykułSkoda Fabia I. Niezawodna jak Volkswagen z dawnych lat?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.