PODZIEL SIĘ

Na linii startu toru Hockenheim stanie wkrótce sportowe Audi wyposażone w system zdalnego prowadzenia.

19 października, podczas finału Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), Audi RS7 Sportback pozbawione kierowcy wykona pełne okrążenie toru. To koncepcyjne Audi RS7 z systemem piloted driving pokona pętlę z wyścigową prędkością. Samochód, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne opracowane przez koncern z Ingolstadt, będzie precyzyjnie i z dokładnością do milimetra prowadzony przez platformę technologiczną, aż osiągnie granice swych możliwości. Czy okaże się tak szybki jakby za jego starami siedział zawodowy kierowca? Przekonamy się już niebawem.

Dotychczasowe testy pozwalają oczekiwać, że pętlę Hockenheim auto przejedzie w zaledwie nieco ponad dwie minuty, mknąc z prędkością do 240 km/h na godzinę.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/audi.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/audi.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Audi RS7″ align=”center” prettyphoto=”true”]

Bezpośrednia transmisja z tego wydarzenia zostanie przeprowadzona 19 października, w internetowym kanale Audi MediaTV. Początek o godz. 12.45.

Więcej na temat nowinek technicznych w motoryzacji, możecie znaleźć tutaj.

Źródło: Audi

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSUV Bentleya testowany na torze Nurburgring
Następny artykułFerrari F60 America. Super mocna i super droga edycja specjalna
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.