PODZIEL SIĘ

Klienci chcą “terenowego” Bentleya? Proszę bardzo.

Jak podaje serwis worldcarfans.com, brytyjski producent testuje swoje najnowsze dzieło na niemieckim torze Nurburguing. Oznacza to, że faza tworzenia zapowiadanego wcześniej auta typu SUV jest już w zaawansowanym stadium. Widać, że Bentley całkiem poważnie podszedł do tematu i mimo wielu głosów sprzeciwu zamierza stworzyć tego typu auto.

Ze zdjęć jednak dowiadujemy się niewiele, jeżeli chodzi o wygląd auta. Nowy SUV Bentleya jest bardzo dobrze zamaskowany, a do tego część elementów karoserii pochodzi z modelu Continental. Z tyłu uwidacznia się sporej wielkości podwójny wydech. Jak podaje serwis, wewnątrz można było dostrzec cyfrową tablicę przyrządów oraz okrągłe otwory wentylacyjne.

Co do silnika, jaki będzie napędzał nowego Bentleya także nie wiadomo wiele. Nieoficjalnie mówi się o silniku 4,0 V8 oraz 6,0 V12. Wiadomo natomiast, że wiele podzespołów mechanicznych będzie pochodzić z innych samochodów typu SUV koncernu Volkswagena. Premierę przewidziano na 2016 rok.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Bentley-Concept-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Bentley-Concept-2.jpg” target=”_self” width=”600″ height=”” alt=”” align=”center” prettyphoto=”true”]