PODZIEL SIĘ

Gunther Holtorf od roku 1988 podróżował Mercedesem G-Klasą. Rzucił pracę menadżera w niemieckich liniach lotniczych Lufthansa. Wszystko po to, aby spełniać swoją pasję.

Gunther Holtorf to człowiek niebywały. Właśnie zakończył swoją prawie 26-letnią przygodę, w której za pomocą Mercedesa G-Klasy, odwiedził 215 państw, przemierzając tak odległe zakątki Ziemi jak Meksyk, Kanada, Kazachstan, Turcja, czy nawet Karaiby. W końcu jednak powiedział dość.

Od 1988 roku Gunther Holtorf zrobił jednym autem ponad 850 tysięcy kilometrów, w tym około 250 tysięcy po naprawdę ekstremalnych nawierzchniach. Swoją podróż zaczął z żoną od Afryki. Rozstał się jednak z nią w trakcie podróży, a w 1990 roku poznał nową kobietę. Wraz z Christine udali się do Ameryki Południowej. Niestety w roku 2010, Christine zmarła na raka.

Przez kolejne cztery lata Holtorf podróżował sam. Swoją wyprawę zakończył w Niemczech, pozostawiając w Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie swój samochód. Jego podróż została zapisana w Księdze Rekordów Guinnessa. 77-letni już podróżnik podkreśla, że jego wysłużone auto ma nadal oryginalny cały układ napędowy z silnikiem i przekładnią. Także karoseria nie daje oznak większego zmęczenia. Można? Można. Podziwiamy!

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z podróży Gunthera Holtorfa.

[minigallery ids=”8176″ prettyphoto=”true”]