PODZIEL SIĘ

Auto ma się rozpędzać do pierwszych 100 kilometrów na godzinę w 3,5 sekundy.

Wygląda na to, że Sycylia może się niebawem nie tylko kojarzyć z włoską mafią. Powstaje tam bowiem auto, które może rywalizować z Audi R8 e-tron, czy Merdedesem SLS AMG Electric Drive. Tecnicar Lavinia to w pełni elektryczny supersamochód, który generuje aż 800 KM i zapewnia sprint do pierwszej setki w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna tego auta ma wynosić 300 km/h.

Nad pojazdem pracuje firma Tecnicar, która do tej pory była znana w swoim kraju z produkcji małych pociągów turystycznych, łodzi, małych elektrycznych aut, a także pojazdów dla niepełnosprawnych. Jak sobie poradzi z supersportową maszyną? Trudno przewidzieć, ponieważ producent nie podaje, kiedy auto miałoby pojawić się na rynku. Wiadomo jednak, jaki jest jego zasięg na pełnym ładowaniu. Ten wynosi 300 km, więc całkiem nieźle jak na tego rodzaju samochód.

Poniżej przedstawiamy galerię tego prototypowego modelu Tecnicar Lavinia.

[minigallery ids=”8167″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTak wygląda nowe Audi TT i TTS
Następny artykułOdwiedził ponad 200 krajów w prawie 26 lat. Jednym autem
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.