PODZIEL SIĘ

Własnie w sieci pojawiły się informacje na temat całkiem nowego modelu Audi. Debiut już niebawem.

Do internetu wpadło pierwsze zdjęcie nowego Audi A9, a przynajmniej jego modelu koncepcyjnego. Możecie je zobaczyć na górze newsa. Tak, niewiele na nim widać, ale przy okazji pojawienia się tej fotki, szef działu projektanckiego Audi, czyli Marc Lichte, zdradził nieco szczegółów na temat nowego modelu.

W końcu potwierdza się, że niemiecki producent pracuje nad całkiem nowym modelem. Będzie to Audi A9, a wersję koncepcyjną poznamy już podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles w przyszłym miesiącu. Marc Lichte to nowy szef projektowy, więc możemy się tutaj spodziewać różnych niespodzianek.

Z tego co przekazał ostatnio Lichte, stylizacja konceptu zwiększa sportowy charakter Audi. Widoczną zmianą będzie całkowicie odmieniony przedni grill, zaprojektowany w formie pojedynczej kratki. Całość ma mieć jednak nieco prostych i czystych linii, czyli jak to określił Lichte rzeźbiarskiej konstrukcji. Czyżby szykował się powrót do zaokrąglonych kształtów? Warto dodać, że to jak będzie wyglądać nowe Audi A9, będzie też stylizacyjną inspiracją dla pozostałych modeli Audi.

Audi A9 ma też bazować na platformie MLB. Szykowana jest oprócz zwykłej wersji, także S9. Tam pod maską prawdopodobnie znajdzie się silnik V8 o pojemności 4 litrów i mocy 600 KM. Na temat zwykłych silników w Audi A9, niestety nic na razie nie wiadomo. Audi A9 do sprzedaży ma trafić w 2017 roku, póki co nie jest to jednak informacja potwierdzona.