PODZIEL SIĘ

Była to okazja do odwiedzenia belgijskiej fabryki koncernu.

Audi chwali się wyprodukowaniem 500 tysięcy sztuk modelu A1 w belgijskiej fabryce. Auto jest wytwarzane od czterech lat, co daje roczny poziom produkcji na poziomie 125 tysięcy sztuk. Dla porównania, w polskiej fabryce Fiata znajdującej się w Tychach, rocznie z taśm zjeżdża około 180 tysięcy Fiatów 500 (po zwiększeniu mocy produkcyjnych do 750 sztuk dziennie).

Jubileuszowe auto to Audi A1 w wersji S-line i pomalowane na kolor czerwony o nazwie Misano (na zdjęciu). Samochód wyposażony w silnik 1.4 TFSI, trafi do rąk jednego z niemieckich klientów.

Z tej okazji zakłady Audi w Forest odwiedził jego wysokość Filip, król Belgów. Profesor Thomas Sigi, członek zarządu Audi AG ds. zasobów ludzkich oraz Patrick Danau, dyrektor generalny zakładów Audi Brussels, pokazali monarsze tutejszą, nowoczesną fabrykę samochodów.

Podczas wizyty, król skupił się przede wszystkim na pracownikach Audi Brussels oraz na zagadnieniach dotyczących nowoczesnych rozwiązań technicznych stosowanych w fabryce. Szczególną uwagę poświęcono także wdrożonemu w zakładach modelowi ścieżki podwójnego kształcenia, który już odniósł duży sukces. Polega on na połączeniu wiedzy teoretycznej, jaką uczniowie nabywają w miejscowych szkołach zawodowych, z wiedzą praktyczną, przekazywaną w warsztatach uczniowskich należących do fabryki Audi.

Źródło: Audi, Motoday, Mototarget

 

  • edka

    może to nie najpopularniejsza opinia, ale mi bardziej podoba się yaris.

  • umim

    pamiętam jak swego czasu zastanawiałam się nad jego kupnem, ale podczas jazdy probnej nie było chemii 🙂 wybor padł potem w końcu na yarisa, ale nie żałowałam nigdy.