PODZIEL SIĘ

Nazwa Maybach została teraz zarezerwowana dla najdłuższej i najbardziej luksusowej wersji Mercedesa Klasy S.

Niemiecki koncern potwierdził, że Mercedes S-Klasa w wersji Maybach zostanie pokazany w przyszłym miesiącu podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Najważniejszą cechą, która ma wyróżniać ten model od zwykłej S-Klasy oraz AMG jest wielkość nadwozia. Teraz auto ma mieć 5,5-metra długości. Oczywiście w środku znajdą się materiały najwyższej jakości oraz wyposażenie godne topowej wersji S-Klasy.

To jeszcze nie wszystko. Pod maską znajdzie się prawdopodobnie turbodoładowany silnik V12, którego moc przenoszona będzie na tylną oś. Całość, dla lepszej stabilizacji i oczywiście komfortu jazdy na tylnej kanapie, ma być z kolei wspomagana systemem Magic Body Control.

Co interesujące, szef działu projektowego w Mercedesie, czyli Gordon Wagener zdradził, że Maybach ma się stać od teraz nową marką i działać w podobny sposób jak AMG. W przyszłości możemy więc się spodziewać nie tylko S-Klasy Maybach, ale także innych modeli Mercedesa występujących właśnie w najbogatszej wersji. Prawdopodobnie kolejnym Maybachem będzie model Mercedes GL, który rywalizowałby bezpośrednio z SUV-ami od Rolls-Royce’a i Bentley’a.