PODZIEL SIĘ

Próba przejazdu Audi RS7 bez kierowcy w środku auta, właśnie zakończyła się sukcesem.

Tor Hockenheim stał się wczoraj obiektem, w którym testowano najnowsze rozwiązania motoryzacyjne. Te mogą całkowicie zmienić przyszłość branży. Otóż Audi przeprowadziło pomyślnie test, gdzie RS7 jechało bez kierowcy w środku. Audi już od pięciu lat testuje ten system, ale dopiero niedawno mogliśmy zobaczyć go na własne oczy.

Wyczyn Audi RS7 udowadnia kompetencje naszego zespołu zajmującego się pracami rozwojowymi z dziedziny autonomicznej jazdy. Dla dalszych prac szczególnie cenne są wyniki dotyczące precyzji i mocy, które możemy przenieść do produkcji seryjnej – podkreśla prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego.

Testowane Audi RS7 ma moc 560 KM i pokonuje tor wyścigowy dzięki zamontowanym czterem kamerom 3D. Ponadto w aucie znajduje się GPS, który z dokładnością do jednego centymetra określa pozycję auta. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Audi RS7 z pomocą najnowszej technologii osiągnęło na torze prędkość maksymalną 240 km/h. Ciekawe, kiedy tego rodzaju rozwiązania trafią do produkcji seryjnej? Specjaliści przewidują, że może to nastąpić już za sześć lat.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Audi-RS-7-Piloted-Driving-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Audi-RS-7-Piloted-Driving-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Audi RS7″ align=”center” prettyphoto=”true”]

Więcej na temat tego wydarzenia możecie znaleźć w poprzednim naszym newsie.