PODZIEL SIĘ

Jak wynika z najnowszych informacji od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, strażnicy nadal będą skupiać się głównie na kierowcach.

Dziennik Rzeczpospolita dotarł do raportu MSW, z którego jasno wynika, na jakich zadaniach głównie skupiać się ma Straż Miejska. To przede wszystkim karanie kierowców. Do tego służyć mają nowe fotoradary oraz liczne blokady zakładane na koła źle zaparkowanych pojazdów.

W raporcie MSW czytamy, że z roku na rok rośnie liczba fotoradarów ustawianych przez strażników. W 2013 roku było ich 353, czyli o 20 procent więcej niż rok wcześniej. Prawie tyle samo ma Inspekcja Transportu Drogowego. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, różnica pomiędzy fotoradarami SM a ITD jest taka, że ci drudzy muszą je oznaczać za pomocą żółtych masztów oraz stawiać w punktach, gdzie według analiz dochodzi do największej liczby wypadków. Straż Miejska często fotoradary stawia tam, gdzie po prostu uzna za słuszne. W praktyce są to zwykle ukryte miejsca za ogrodzeniami, czy drzewami, tak aby kierowca nie mógł się wcześniej zorientować, gdzie stoi radar.

Z najnowszych danych od MSW dowiadujemy się również, że strażnicy wystawili kierowcom ponad 1,3 mln mandatów o wartości prawie 218 mln zł.