PODZIEL SIĘ

W 2016 roku minie 100 lat od kiedy działa firma BMW. Powoli pojawiają się pierwsze informacje o planowanych z tej okazji nowościach motoryzacyjnych.

Jedną z nich ma być specjalna wersja BMW i8, który ma nosić nazwę i8S lub M100. Prawdopodobnie moc silnika benzynowego jak i elektryczne zbliży się w tym przypadku do prawie 500 KM. Dzięki temu, wykonane z włókna węglowego niezwykle lekkie auto, może się rozpędzić do pierwszych 100 kilometrów na godzinę w 3,5 sekundy.

Zagraniczne media donoszą również, że BMW zrezygnuje z tylnych siedzeń, kosztem zwiększonej przestrzeni w bagażniku. Zdaje się to być całkiem rozsądnym rozwiązaniem, bowiem miejsca z tyłu i tak w tym aucie jest niewiele, co sprawia, że BMW i8 to nie jest pojazd na dalekie wypady w cztery osoby. A tak przynajmniej dwójka pasażerów będzie mogła zabrać ze sobą więcej walizek.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne wieści. BMW będzie obchodzić swoje setne urodziny 7 marca 2016 roku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi Q3 zaparkujesz niemal wszędzie
Następny artykułArrinera przenosi się do Wielkiej Brytanii
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.