PODZIEL SIĘ

Japoński producent nie jest zadowolony ze sprzedaży swojego sedana na Starym Kontynencie.

Fani japońszczyzny z pewnością nie będą zadowoleni tą informacją. Honda postanowiła bowiem, że nie będzie sprzedawać modelu Accord w Europie. Podobne plany ma także przedstawić na rynku amerykańskim (tam Accord znany jest pod nazwą Acura TSX).

Na horyzoncie nie widać też niestety następcy, przynajmniej takiego, którego Honda chciałaby sprzedawać na Starym Kontynencie. Szkoda, że japoński producent zdecydował się na taki krok, bowiem Accord był marką bardzo dobrze kojarzoną w naszym kraju.

W polskich salonach cały czas jest jednak dostępna Honda Accord ósmej generacji, która produkowana jest od 2008 roku. W 2011 przeszło z kolei facelifting. Honda podała także niedawno, że produkcja tego modelu w wersji dla Europy potrwa do lutego 2015 roku.

Z kolei w USA dostępna jest od 2012 roku dziewiąta generacja Accorda, niestety ze względu na ogłoszone niedawno plany Hondy, nie zobaczymy go na naszym rynku. Nie wiadomo też, jak długo będzie można go kupić w takiej postaci za oceanem.

Więcej informacji na temat Hondy znajdziecie tutaj.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Passat skradziony z fabryki
Następny artykułPorsche zbuduje specjalny silnik dla limuzyny Putina
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.