PODZIEL SIĘ

Coraz mocniej zacieśnia się współpraca rosyjskiego rządu z niemieckim producentem.

Ze względu na konflikt na Ukrainie, wiele zachodnich koncernów przestało robić interesy z Rosją. Inaczej sprawy się mają jeśli chodzi o Porsche. W lutym podaliśmy informację, że niemiecki producent ma pomóc rosyjskiemu rządowi w budowie floty aut dla najważniejszych osób w kraju. W ostatnich miesiącach jak widać Porsche nie zrezygnowało z wcześniejszej umowy z Rosją, a wręcz przeciwnie.

Współpraca idzie w najlepsze. Właśnie dowiadujemy się, że Porsche w ramach projektu Orszak, stworzy potężny silnik V12 o mocy 800 KM. Będzie on mieć pojemność 6 lub 6,5 litra i zamontowany zostanie w limuzynie dla Władimira Putina. W planach są także inne auta w ramach Orszaku. Mowa jest między innymi o SUV-ach. Nie wiadomo jednak, czy ten sam silnik trafi pod ich maskę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTo koniec Hondy Accord w Europie
Następny artykułAudi Q3 zaparkujesz niemal wszędzie
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.